Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-05-17

Pięściarze KSZO w finałach

Turniej w Jaworznie


Trzech pięściarzy KSZO zwyciężyło w VI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Turniej odbył się w dniach 14-15 maja i wzięło w nim udział 102 zawodników z Polski, Czech, Kosowa i Ukrainy.

W sobotnich półfinałach nasi pięściarze odnieśli cztery zwycięstwa. W kategorii juniorów Andrzej Kołton (75 kg) wygrał z Pawłem Bielicem (Golden Team Nowy Sącz), Damian Falecki (64 kg) z Gabrielem Szmidem (RMKS Rybnik), a Jacek Kubik (69 kg) z Behtarem Xhahą z Kosowa. W kategorii junior młodszy Błażej Surowiec (75 kg) zwyciężył Pawła Zagorzałego (Garda Gierałtowice).

W finałach Kołton wygrał przez RSC w 2 starciu z Jarosławem Wytrykuszem (Wisłok Rzeszów), Surowiec bez trudu pokonał Mateusza Ziomka (Wisłok Rzeszów), a Falecki po bardzo dobrym pojedynku zdecydowanie wygrał z Denisem Gamezem z Czech. Nie powiodło się natomiast Kubikowi, który uległ Wojciechowi Piwowarczykowi (Jawor Team Jaworzno).

- Obecni na zawodach trenerzy Eugeniusz Cioch i Wojciech Surowiec podkreślają, że mimo porażki Jacek zaprezentował się świetnie- mówi Łukasz Dybiec, wiceprezes KSZO ds. boksu.- Zawodnik ma niedosyt po tej walce.

Nasi pięściarze nie próżnują i już w najbliższy weekend wezmą udział w Rzeszowie w IV Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Stanisława Kiliana, w którym, jak zapewnia Łukasz Dybiec, będą chcieli powalczyć o pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.
//waf/, 17 maja 2011, 9:14/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 14690 razy,
ostatnio: 2020-08-04 03:53:47
Skomentuj artykuł:
Powrót