Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2013-10-05

SZANSA udanie debiutuje w Badmintonie

W dniu 4 października 2013 roku w Zagnańsku odbył się Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” reprezentowało pięcioro zawodników, trzech mężczyzn i dwie kobiety.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
przeprowadzano treningi w badmintona i wtedy już postanowiono, że na najbliższe zawody w tej dyscyplinie należy wykorzystać potencjał zawodników „SZANSY”, tym bardziej, że jak się okazało można dołączyć do szerokiej kadry dołączyć kolejną zawodniczkę, która jeszcze nigdy nie występowała na żadnych zawodach. Okazało się, że nie trzeba było długo czekać na możliwość udziału w zawodach.

Po szybkich konsultacjach o doborze kadry „SZANSY” i przychylności osób zarządzających Halą Sportową „KSZO” ruszyły zaawansowane treningi. – powiedziała Anita Artykiewicz-Woźniak, Kierownik „SZANSY” – Szybko okazało się, że granie amatorskie i ścisłe według przepisów Polskiego Związku Badmintona to są dwie całkowicie inne dyscypliny. Ale nasi zawodnicy jak zwykle bardzo chętnie się uczą nowych reguł.

W zawodach Olimpiad Specjalnych po przeprowadzonych preeliminacjach, które mają na celu utworzenie grup sprawnościowych, aby zachować równość szans.

W preeliminacjach wykorzystywane były podstawowe zagrania w badmintonie i trzeba przyznać, że zawodnicy „SZANSY” wypadli nieźle, biorąc pod uwagę krótki okres przygotowań. – powiedziała Katarzyna Szostak-Religa, trener „SZANSY” – Każdy z zawodników trafił do innej grupy. Niestety w damskiej grupie już tak dobrze nie było i nasze zawodniczki musiały stoczyć „bratobójczy” pojedynek.

Marcin Dunal wygrał swoje mecze w grupie i zdobył złoty medal.
Paweł Menducki wygrał swoje mecze w grupie i zdobył złoty medal.
Paweł Duna po swoich meczach w grupie zdobył brązowy medal.
Daria Klimczak po wygranym i przegranym meczu w grupie zdobyła srebrny medal.
Monika Jankowska po swoich meczach w grupie zdobyła brązowy medal.

Na treningach udało się zaznajomić zawodników „SZANSY” z regułami gry w debla. – powiedział Przemysław Walczyk, trener „SZANSY” – Łącznie wystawiliśmy dwie drużyny debla, męską i mieszaną. Daria Klimczak i Paweł Menducki zdobyli srebrny medal, natomiast Marcin Dunal i Paweł Dunal znaleźli się tuż za podium.

Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” reprezentowali Daria Klimczak, Monika Jankowska, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Paweł Menducki oraz Anita Artykiewicz-Woźniak (kierownik ekipy), Katarzyna Szostak-Religa (trener), Przemysław Walczyk (trener).
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12443 razy,
ostatnio: 2020-07-10 19:38:06
Skomentuj artykuł:
Powrót