Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2013-08-28

Sportowa „SZANSA” w Zakopanem

W dniach 12-22 sierpnia 2013 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W obozie w Pensjonacie „MARIA” uczestniczyło 35 niepełnosprawnych zawodników, w tym 4 osoby niepełnosprawne „50+” oraz 10 opiekunów (kadra programowa i wolontariusze).

Była to pierwsza taka impreza w pełni zorganizowana przez nasze stowarzyszenie – powiedział Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia „SZANSA” pełniący obowiązki kierownika obozu. – Przed wyjazdem mieliśmy oczywiście wiele obaw, ale już na miejscu okazało się, że niesłusznie. Wszyscy, dosłownie wszyscy zawodnicy, wolontariusze i cała kadra uczestniczyli w zajęciach sportowych, rekreacyjnych czy też integracyjnych.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych to nie tylko treningi, to także uspołecznianie i integracja. Uczestnicy brali udział w Mszach Świętych, wyprawach turystycznych po szlakach Tatr, zdobyty został Kasprowy Wierch, Nosal. Zamiast kolacji zorganizowany był grill z góralskimi przyśpiewkami i ulubiona forma muzykoterapii osób niepełnosprawnych, czyli dyskoteka.

W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowany był dwa razy wyjazd na baseny termalne do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej. Na miejscu w Pensjonacie „MARIA” także uczestnicy obozu sportowego mogli skorzystać m.in. z odnowy biologicznej w formie jacuzzi.

Wielkim motywatorem dla uczestników obozu było to, że wszyscy uczestnicy obozu, czyli zawodnicy, wolontariusze i cała kadra uczestniczyli we wszystkich zajęciach sportowych, rekreacyjnych czy też integracyjnych.

Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik został poproszony na podium i otrzymał okazjonalny medal i dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego – powiedział Remigiusz Woźniak. - Dla niektórych był to pierwszy medal w życiu i radość z tego faktu jest nie do opisania. Dowodem na to może być wypowiedź jednej z uczestniczek z programu „50+” (…) Dzięki obozowi i medalowi jaki dostałam poczułam się 20 lat młodsza – dziękuję(…).

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" - Zakopane 2013 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jak zwykle bardzo bogatą Galerię Zdjęć można obejrzeć na stronie internetowej stowarzyszenia „SZANSA” www.szansa.onecik.pl
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 27741 razy,
ostatnio: 2020-07-11 18:01:48
Skomentuj artykuł:
Powrót