Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2013-09-24

WTZ SZANSA ma najlepszego tenisistę stołowego

W dniu 13 września 2013 roku zawodnicy reprezentujący Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "SZANSA" ul. Żabia 31 brali udział w XIII Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora PCPR w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
O Puchar Dyrektora PCPR walczyło 30 zawodników z całego województwa świętokrzyskiego. Po raz kolejny reprezentanci Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski okazali się bezkonkurencyjni. Bowiem główną nagrodę wywalczył Paweł Menducki pokonując faworyta, zwycięzcę z ubiegłych lat i swojego kolegę z WTZ Jerzego Trelińskiego.

Uczestnicy z WTZ "SZANSA" ul. Żabia 31 przygotowywali się do zawodów od kilku tygodni pod okiem Stanisława Koska oraz Aleksandry Sochackiej. Warsztat Terapii Zajęciowej "SZANSA" reprezentowali: Daria Klimczak, Paweł Menducki, Jerzy Treliński, Jacek Taborski. Wymienieni zawodnicy zostali wyłonieni na podstawie rozgrywek wewnętrznych.

O godz. 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie zawodów. Organizatorzy przywitali wszystkich zawodników, opiekunów oraz zaproszonych gości. Słowa otuchy i zachęty do rywalizacji skierował Wicestarosta Eugeniusz Mich. Zaś dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Mieczysław Libuda dał wyraz temu, że wszyscy zawodnicy są zwycięzcami. – powiedział Stanisław Kosek, fizjoterapeuta w WTZ „SZANSA" - W sporcie osób niepełnosprawnych obowiązują odrębne zasady, odmienne priorytety, najważniejszy jest duch walki.

O godz. 10.30 została puszczona w ruch piłeczka ping-pong'owa. Najpierw rozegrano mecze, które miały wyłonić zawodników do ćwierć finału, potem do półfinału. Zaś do finału dostali się najlepsi. Mecz finałowy dostarczył najwięcej emocji.

Z roku na rok poziom zawodów wzrasta, a tego typu zawody to jest święto dla osób niepełnosprawnych biorących w nich udział. – stwierdził Robert Rogala, kierownik WTZ przy Stowarzyszeniu „SZANSA” – Atmosfera rozgrywek dostarczyła wiele emocji, rywalizacja była ostra. Kolejny raz mogłem być dumny, że nasi zawodnicy są tak dobrze przygotowani, zarówno technicznie, kondycyjnie jak i mentalnie przez swoich opiekunów.

Na uroczystym zakończeniu wszystkim grupom reprezentującym Warsztaty Terapii Zajęciowej Dyrektor PCPR, Mieczyław Libuda wręczył nagrody, oraz puchary za udział. Natomiast główna nagroda powędrowała do Warsztaty Terapii Zajęciowej na ulicę Żabią 31 powiększając ogromny zbiór pucharów.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16440 razy,
ostatnio: 2020-07-14 14:28:23
Skomentuj artykuł:
Powrót