Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2013-10-15

Wycieczka do Szczyrku

Wycieczka do Szczyrku do Centrum Kongresów i Rekreacji "Orle Gniazdo", to kolejna propozycja skierowana przez Stowarzyszenie „SZANSA" do swoich członków. Impreza turystyczna odbyła się w terminie 7-10.10.2013 roku, a jej Kierownikiem był Robert Rogala - Członek Zarządu Stowarzyszenia "SZANSA".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Wyjechaliśmy o siódmej rano w składzie siedemdziesięcioosobowym (autokar i dwa busy dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych). Trasa przejazdu przebiegła bez niespodzianek i na teren ośrodka przybyliśmy o godzinie trzynastej. - powiedział Robert Rogala, Kierownik wycieczki - Zakwaterowanie, toaleta i obiad - następnie chwila odpoczynku i spacer po najbliższej okolicy. Wieczorem dyskoteka, która trwała do późnych godzin. Zmęczeni ale zadowoleni udaliśmy się na wieczorny odpoczynek.

Rano pobudka, śniadanie w postaci bufetu szwedzkiego i spacer dla tych sprawniejszych do Szczyrku - osoby poruszające się przy pomocy wózków i oprzyrządowania były przewożone przez obsługujące wycieczkę busy.

Po obiedzie odbył się wyjazd wszystkich do Muzeum Browarnictwa w Żywcu, gdzie uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z historią produkcji piwa w browarze żywieckim. Następnie powrót na kolację, która odbyła się na zewnątrz przy grillu i kapeli góralskiej.
Wszyscy mieli okazję potańczyć i pośpiewać przy muzyce góralskiej. Następnego dnia kolejny raz zwiedzanie Szczyrku i najbliższą okolicę, a po południu wyjazd do Wisły.

Wszyscy uczestnicy wycieczki zobaczyli skocznię Adama Małysza, a wszystkie osoby, które chciały zobaczyć skąd skoczkowie startują wyjechały wyciągiem krzesełkowym przy pomocy opiekunów. - powiedział Remigiusz Woźniak, Wiceprezes Stowarzyszenia "SZANSA" - Następnie zwiedzaliśmy Wisłę. powrót z tego wyjazdu na kolację, a później zabawa muzyczna. Ostatniego dnia po śniadaniu wyjechaliśmy do domu. Droga ponownie przebiegła bez przygód i wszyscy zdrowi i szczęśliwi zameldowaliśmy się w Ostrowcu o godzinie piętnastej.

Zorganizowanie tej wycieczki było możliwe dzięki wsparciu Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, któremu serdecznie dziękuje Zarząd Stowarzyszenia „SZANSA”, a realizowane było jako zadanie publiczne w ramach ogłoszonego konkursu pn. „Wspieranie osób niepełnosprawnych poprzez organizowanie imprez kulturalnych. sportowych, turystycznych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach”

Dokumentacja fotograficzna tego zadania znajduje się na naszej stronie internetowej www.szansa.onecik.pl do oglądania której wszystkich serdecznie zapraszamy.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13993 razy,
ostatnio: 2020-07-11 03:09:55
Skomentuj artykuł:
Powrót