Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-02-19

Świętokrzyski Mityng Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych - Bałtów 2018

W dniu 22 lutego 2018 roku mija dokładnie X lat od chwili powołania do życia Klub Olimpiad Specjalnych "SZANSA", który działa przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W związku z naszym Jubileuszem postanowiliśmy w Szwajcarii Bałtowskiej zorganizować Świętokrzyski Mityng Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych - Bałtów 2018, podczas którego nastąpi podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów w klubach oraz popularyzacja narciarstwa zjazdowego jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Niestety, często się zdarza, że sport osób niepełnosprawnych traktuje się "po macoszemu", a w Świętokrzyskim Mityngu Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych mogą brać udział tylko zawodnicy, którzy na co dzień trenują tę dyscyplinę w swoich klubach i w okresie zimowym odbyli minimum 10 godzin treningów. - powiedział Remigiusz Woźniak, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego - Niedopuszczalne jest, żeby na zawody przyjechali zawodnicy, bez wcześniejszego przygotowania. Trener zgłaszający zawodnika powinien mieć pewność, że nie naraża swojego podopiecznego na niepotrzebne ryzyko np. będzie to jego pierwszy kontakt z nartami w tym sezonie.

W czasie Mityngu w narciarstwie zjazdowym planowana jest rywalizacja zawodników w konkurencji  slalom gigant, który będzie się składał z dwóch przejazdów, a wynik końcowy, to łączny czas obu przejazdów. Zawodnicy będą rywalizowali na dwóch poziomach umiejętności narciarskich: zaawansowanym i  średnio-zaawansowanym.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sportem osób niepełnosprawnych umysłowo w czwartek 22 lutego do Szwajcarii Bałtowskiej.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21009 razy,
ostatnio: 2022-07-07 19:06:50
Skomentuj artykuł:
Powrót