Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-05-27

SZANSA na obozie sportowym w Zakopanem

W dniach 14-24 maja 2017 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem. Zakwaterowani byliśmy w Pensjonacie „MARIA”, a w obozie uczestniczyło 30 niepełnosprawnych zawodników, w tym 6 osób niepełnosprawnych „50+” oraz kadra programowa i wolontariusze.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" - Zakopane 2017 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Była to kolejna, jubileuszowa, bo piąta już taka impreza zorganizowana przez nasze stowarzyszenie. – powiedział Robert Rogala, członek Zarządu Stowarzyszenia „SZANSA” - Po poprzednich obozach sportowych wiedzieliśmy dokładnie co i kiedy chcemy zorganizować i jakie dyscypliny trenować. Jednak jak zwykle największym wyzwaniem było dopasowanie zajęć, tak aby uczestnicy obozu w wieku od 23 do 70 lat mieli zapewnione treningi na miarę swojego wieku i swojej niepełnosprawności.
Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w wykonaniu "SZANSY", to nie tylko treningi na siłowni, w bocce, na kręgielni, koszykówkę, piłkę nożną, ale również codzienna obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Organizatorzy zadbali o odnowę biologiczną i wszyscy uczestnicy obozu mieli możliwość skorzystania z jacuzzi znajdującego się w Ośrodku, w którym byli zakwaterowani. – powiedział Remigiusz Woźniak, Wiceprezes Stowarzyszenia „SZANSA”, kierownik obozu - Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja, nauka tolerancji wobec siebie i innych. Uczestnicy brali udział w Mszach Świętych, wyprawach turystycznych po tatrzańskich szlakach. Wielkim sukcesem okazało się wyjście w Dolinę Białego, gdzie wszyscy wyruszyli na trasę pokazując, kolejny raz zresztą, że pokonywanie kolejnych barier to specjalność „SZANSY”. Organizatorzy obozu zorganizowali dla wszystkich uczestników tego wyjazdu również grilla- . Nie mogło zabraknąć ulubionej formy terapii jaką jest muzykoterapia czyli aerobik przy muzyce. Forma taka zawsze spotykała i cieszyła się w Stowarzyszeniu „SZANSA” popularnością dlatego uważaliśmy, że warto to kontynuować. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowany był całodniowy wyjazd na baseny termalne "Chochołów", gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej.
Dzięki temu, że Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" otrzymało dofinansowanie na obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych - Zakopane 2017 ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki trenerzy "SZANSY" mieli większą możliwość do codziennych treningów w różnych dyscyplinach z większą ilością osób i w większej ilości dyscyplin.
Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik otrzymał okazjonalny dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego. Dla niektórych był to pierwszy taki dyplom w życiu, a radość z jego otrzymania była nie do opisania.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom obozu, którzy pilnowali się harmonogramu, dzięki czemu można było zrealizować wszystkie założenia związane z organizacją tej imprezy. – powiedział Remigiusz Woźniak, kierownik obozu – ale przede wszystkim dziękuję kadrze obozu, która stanęła na wysokości zadania i dzięki temu, że każdy pilnował przydzielonych zadań, można było przeprowadzić i dopasować zajęcia, zarówno do umiejętności uczestników oraz warunków atmosferycznych panujących w Tatrach w maju.
Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" - Zakopane 2016 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Szczegółową fotorelację z wyjazdu do Zakopanego można obejrzeć na stronie www.szansa.onecik.pl oraz na koncie Facebook Stowarzyszenia „SZANSA”
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12149 razy,
ostatnio: 2022-06-27 09:08:14
Skomentuj artykuł:
Powrót