Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2016-06-06

SZANSA na Świętokrzyskim Mityngu Wrotkarskim Olimpiad Specjalnych

W dniu 3 czerwca 2016 roku w Skarżysku-Kamiennej odbył się Świętokrzyski Mityng Wrotkarski Olimpiad Specjalnych. Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działający przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” w Ostrowcu Świętokrzyskim wystawił reprezentację składającą się aż z 5 zawodników.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Impreza ta miała na celu podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w latach 2014–2016 – powiedział Remigiusz Woźniak, przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” – A także popularyzacja wrotkarstwa jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych i w ogóle rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w regionie Świętokrzyskim.

Równość szans to zasada Olimpiad Specjalnych, aby zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną mieli równe szanse na zdobycie medali odbywają się preeliminacje, dzięki którym w Olimpiadach Specjalnych tworzy się grupy startowe o zbliżonych umiejętnościach sportowych. Tym razem preeliminacje pokazały, że grupy finałowe są tak wyselekcjonowane, że wyniki zawodników w poszczególnych grupach mieściły się w jednej sekundzie, co już pokazywało niesamowite emocje podczas finałów.

Podczas zawodów okazało się to, czego się najbardziej obawialiśmy przed nimi, czyli że jak zawodnicy wyjadą na profesjonalny tor to z każdym kolejnym biegiem będą na dostosowanej nawierzchni jeździli coraz szybciej i dlatego zdarzyło nam się aż tyle dyskwalifikacji (DSQ) – powiedział Przemysław Walczyk, trener „SZANSY” – Ale mimo to system obowiązujący w Olimpiadach Specjalnych o limicie 15% pokazuje, że wszystko odbywa się fair play i nikt nie kombinuje tylko jedzie na maksymalne swoje umiejętności.

Marcin Dunal
300 metrów – DSQ
500 metrów – I miejsce i złoty medal

Paweł Dunal
300 metrów – I miejsce i złoty medal
500 metrów – 3 miejsce i brązowy medal

Krzysztof Kaczmarski
300 metrów – I miejsce i złoty medal
100 metrów – II miejsce i srebrny medal

Robert Kozłowski
300 metrów – DSQ
100 metrów – IV miejsce

Paweł Menducki
500 metrów – 3 miejsce i brązowy medal
1000 metrów – 2 miejsce i srebrny medal

Sztafety 2 x 100 metrów
Paweł Menducki i Marcin Dunal – 3 miejsce i brązowy medal
Paweł Dunal i Robert Kozłowski – DSQ

Bardzo się cieszę, że kolejny raz osoby niepełnosprawne odbywające na co dzień terapię w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na zawodach szczebla wojewódzkiego – powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Coraz bardziej zaczyna być widać ogrom pracy włożonej przez trenerów w rozwój sportowy naszych zawodników, którzy są rozponawani i doceniani przez trenerów i zawodników z innych klubów województwa świętokrzyskiego. Każdy kto pracuje z osobami niepełnosprawnymi wie, że proces rehabilitacji jest procesem, który się wdraża bardzo długo i dlatego tym bardziej należy docenić wkład i zaangażowanie, często w swoim prywatnym czasie trenerów „SZANSY”.

„SZANSA” charakteryzuje się tym, że zawsze podkreśla swój lokalny patriotyzm w bardzo dobrym tego słowa znaczeniu. Zawsze dumnie podkreśla jakie miasto i powiat reprezentuje zarówno na strojach sportowych, strojach reprezentacyjnych jak i odpowiednimi transparentami. Postawa godna naśladowania.

Klub Olimpiad Specjalnych „SZNASA” reprezentowali Paweł Dunal, Marcin Dunal, Robert Kozłowski, Krzysztof Kaczmarski i Paweł Menducki. Trenerami byli Przemysław Walczyk i Remigiusz Woźniak.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11741 razy,
ostatnio: 2022-06-27 07:21:49
Skomentuj artykuł:
Powrót