Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2015-07-23

"SZANSA" w Tatrach

W dniach 06-16 lipca 2015 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem. W obozie w Pensjonacie „MARIA” uczestniczyło 35 niepełnosprawnych zawodników, w tym 9 osób niepełnosprawnych „50+” oraz 9 opiekunów (kadra programowa i wolontariusze).

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" - Zakopane 2015 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Była to kolejna taka impreza zorganizowana przez nasze stowarzyszenie – powiedział Remigiusz Woźniak, kierownik obozu, wiceprezes Stowarzyszenia „SZANSA”. – Po poprzednich obozach sportowych mieliśmy już doświadczenie i dokładnie zaplanowane treningi. Jednak największym wyzwaniem było tak dopasować zajęcia, aby uczestnicy obozu w rozpiętości od 23 lat do 71 lat mieli zapewnione treningi na miarę swojego wieku i swojej niepełnosprawności. Dla mnie osobiście wielkim sukcesem jest to, że wszyscy, dosłownie wszyscy zawodnicy, wolontariusze i cała kadra chętnie uczestniczyli w zajęciach sportowych, rekreacyjnych czy też integracyjnych.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w wykonaniu "SZANSY", to nie tylko treningi na siłowni, w badmintona, bocce, treningi na kręgielni, koszykówkę, piłkę nożną, obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja. Uczestnicy brali udział w Mszach Świętych, wyprawach turystycznych po szlakach Tatr. Wielkim wyczynem była wyprawa ośmiu osób na Giewont !!! – powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej ul. Żabia - Zamiast kolacji zorganizowany był grill. Nie mogło zabraknąć ulubionej formy muzykoterapii osób niepełnosprawnych na obozach sportowych "SZANSY", czyli zumby. Zajęcia gimnastyczne przy muzyce odbywały się zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowane były wyjazdy na baseny termalne "Szaflary", gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej.

Dzięki temu, że Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" otrzymało dofinansowanie na obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych - Zakopane 2015 ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki trenerzy "SZANSY" mieli większą możliwość do codziennych treningów w różnych dyscyplinach z większą ilością osób i w większej ilości dyscyplin. Przyczyniło się to do odkrycia nowych zawodników, którzy wcześniej w poszczególnych dyscyplinach nigdy nie trenowali, a teraz być może nawet pojadą na zawody.

Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik otrzymał okazjonalny medal i dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego. - powiedział Remigiusz Woźniak - Mimo, że dla niektórych nie był to pierwszy medal w życiu, to radość z jego otrzymania jest nie do opisania. Dlatego zapraszamy na stronę internetową www.szansa.onecik.pl, gdzie znajduje się bogata galeria zdjęć.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" - Zakopane 2015 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13301 razy,
ostatnio: 2022-06-27 10:36:56
Skomentuj artykuł:
Powrót