Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2015-04-06

Kolejne spotkanie robocze w ramach Grundtviga

W dniach 25-29 marca 2015 roku odbyło się spotkanie robocze w ramach projektu pt. „EUROPEAN CITIZEN TODAY” - w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” – Grundtvig, akcja Projekty Partnerskie Grundtviga. Spotkanie odbyło się u rumuńskich partnerów w mieście Bukareszt.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Tym razem koordynatorzy projektu zaprosili do udziału w wyjeździe trzy osoby niepełnosprawne biorące czynny udział w projekcie. - powiedział Tomasz Przybysławski, opiekun podczas wyjazdu - Najsprawiedliwszym rozwiązaniem było losowanie z wszystkich osób, które brały udział w kursie języka niemieckiego, angielskiego jak i zawodach sportowych.

Spotkanie zostało zorganizowane przez rumuńskich partnerów projektu w Bukareszcie. W ostatnim wyjeździe dla "SZANSY" w ramach tego projektu wzięło udział trzech uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” Piotr Datka, Marcin Dunal i Piotr Modrzejewski. Opiekę nad nimi sprawowała kadra Tomasz Przybysławski, Marta Walczyk oraz Remigiusz Woźniak.

Spotkanie wszystkich uczestników międzynarodowego projektu odbyło się w siedzibie Scoala Gimnaziala Maria Rosetti w Bukareszcie. W spotkaniu nie zabrakło oczywiście innych partnerów biorących udział w projekcie. Obecni byli partnerzy z Hiszpanii, Cypru, Włoch oraz oczywiście gospodarze Rumunii. - powiedział Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia "SZANSA", koordynator projektu - Spotkania w poszczególnych krajach mają na celu przede wszystkim wspólne spotkania integrujące, przedstawienie zakresu zrealizowanych zadań w ramach projektu, np. w formie prezentacji multimedialnej. Na koniec precyzowane są plany i zamierzenia do realizacji przez poszczególnych partnerów projektu na kolejne miesiące.

Wizyty u partnerów, to również poznanie miejscowej kuchni, obyczajów i tradycji. Nie sposób być w Bukareszcie i nie zwiedzić miejsc wartych uwagi. Zwiedziliśmy Muzeum Wsi Rumuńskiej w Bukareszcie, Muzeum Historii Naturalnej im. Grigore Antipy w Bukareszcie oraz Pałac Parlament w Bukareszcie, który jak się okazało jest jednym z największych budynków na świecie. Wizyty w kościołach, zwiedzanie ponad 200-letniego Parku oraz starego miasta pozostawiły w naszych głowach niesamowite wrażenia.

Nasz team, czyli członkowie Stowarzyszenia „SZANSA” tradycyjnie już obdarowali swoich zagranicznych kolegów i przyjaciół drobnymi upominkami zaprojektowanymi i ręcznie wykonanymi przez osoby niepełnosprawne w ramach terapii zajęciowej. - powiedziała Marta Walczyk, opiekunka podczas wyjazdu - Wypróbowanym już elementem wręczania upominków był fakt, że to właśnie osoby niepełnosprawne przekazywały okolicznościowe drewniane kwiatki.

Wrażenia z pobytu w Bukareszcie pozostaną na długo w pamięci uczestników projektu.

Od początku 2015 rok upływa dla nas niesamowicie i co chwilę nowe wyzwania. Za nami jest XV-lecie istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej, a już w dniach 18-21 maja 2015 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim szykuje się niesamowite wydarzenie, odbędzie się ostatnie spotkanie, podsumowujące projekt "European Citizen Today" - powiedział Robert Rogala, kierownik WTZ przy Stowarzyszeniu "SZANSA" - Od kilku tygodni trwają już przygotowania do tego spotkania zarówno pod względem logistycznym jak i merytorycznym.

Tradycyjnie na stronie internetowej "SZANSY" pod adresem www.szansa.onecik.pl znajduje się bardzo bogata galeria zdjęć.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15561 razy,
ostatnio: 2022-06-27 04:50:17
Skomentuj artykuł:
Powrót