Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2014-10-15

SZANSA w Górach Stołowych

W dniach 6-9.10.2014 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" ul. Żabia 31 w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowało imprezę turystyczno - rekreacyjną „Góry Stołowe”.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Wycieczka w piękne, szczególnie jesienią Góry Stołowe spotkała się z dużym zainteresowaniem i ostatecznie wzięło w niej udział aż 97 osób. Były to osoby niepełnosprawne, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, członkowie Stowarzyszenia „SZANSA”. W ramach integracji zaproszone zostały osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy ul. Focha.

Przygotowania do wyjazdu tak wielkiej ilości osób trwały już od dłuższego czasu. – powiedział Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia „SZANSA” – Osobą, która podjęła się organizacji wycieczki w Góry Stołowe był Robert Rogala, który był pomysłodawcą tego przedsięwzięcia.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że remontowana jest jedyna droga, która prowadzi do Rezerwatu „Błędne Skały” i zwiedzanie stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania, ponieważ prawie 50% uczestników nie dałaby rady wejść na górę. Okazało się, że są na tym świecie jeszcze ludzie, którym los osób niepełnosprawnych nie jest obcy i po rozmowach kierownika wycieczki Roberta Rogali z Dyrekcją Parku Narodowego w Górach Stołowych uczestnicy wycieczki uzyskali pozwolenie na wjazd dwóch autokarów i busa dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

W bogatym programie wycieczki uczestnicy mieli możliwość zobaczyć Rezerwat „Błędne Skały”, Kaplicę Czaszek, Kudowę Zdrój, Sztolnie w Walimiu z czasów II Wojny Światowej, Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wambierzycach, które specjalnie dla uczestników z „SZANSY“ zostało oświetlone ponad 1300 żarówkami. Oczywiście nie zabrakło prawdziwego ogniska z kiełbaskami, grilla oraz dyskoteki z DJ’em.

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zobaczenia miejsca, gdzie kiedyś było przejście graniczne w Tłumaczowie i zrobić okolicnzościowe zakupy po stronie Czech.

Mimo wieloletniego doświadczenia w organizowaniu wszelkiego rodzaju imprez turystycznych było to duże wyzwanie – powiedział Robert Rogala, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” ul. Żabia – Zapanowanie nad 100 osobową grupą nie należało do najłatwiejszych zadań, ale wszystko się udało i program wyjazdu został zrealizowany w 100%. Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom dzięki, na których zawsze możemy polegać podczas imprez organizowanych przez Stowarzyszenie "SZANSA".

Impreza dofinansowana była przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak zwykle po imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie „SZANSA” na stronie www.szansa.onecik.pl znajduje się bardzo bogata galeria zdjęć.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18241 razy,
ostatnio: 2022-07-07 08:02:49
Skomentuj artykuł:
Powrót