Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2014-09-01

Tusk: to jest dzień naszych polskich dzieciaków

Wizyta premiera w Ostrowcu

To jest dzień naszych polskich dzieciaków - powiedział podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Ostrowcu Świętokrzyskim premier Donald Tusk. - Cieszę się, że zdążyliśmy na 1 września z darmowym podręcznikiem. Jest fajny. Czytałem, wszystko zrozumiałem, więc nie jest za trudny. Wy też na pewno dacie radę - zwrócił się do pierwszoklasistów.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
- Cieszę się, że tu w Ostrowcu mogę ogłosić inaugurację tego fajnego pomysłu, jakim jest darmowy podręcznik - mówił premier w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Stefana Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dodał, że ta szkoła jest jedną z 99 proc. szkół publicznych, które zdecydowały się na korzystanie z "Naszego elementarza".

- Proszę, byście bardzo dbali o ten podręcznik - apelował do pierwszoklasistów. - Wpadliśmy wspólnie z rodzicami i nauczycielami na pomysł, by podręcznik był długotrwały i by dzięki waszej staranności mógł służyć też waszym koleżankom i kolegom, którzy trafią do szkoły za rok - tłumaczył premier.

- Jest fajny. Czytałem, wszystko zrozumiałem, więc nie jest za trudny. Wy też na pewno dacie radę - przekonywał pierwszoklasistów.

Jak podkreślił premier, w 2015 r. zostanie wprowadzony podręcznik dla II klas, w 2016 r. dla III klas. - Równocześnie pracujemy nad darmowymi wersjami podręczników dla całej szkoły podstawowej. Cieszę się, bo to duża ulga przede wszystkim dla waszych rodziców - mówił.

- To jest dzień naszych polskich dzieciaków. Wszystkich dorosłych proszę, by pamiętali, że to wielkie wyzwanie powoduje, że nasze dzieci szczególnie potrzebują opieki - zaapelował.

(PG)

Źródło: onet.pl (http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-to-jest-dzien-naszych-polskich-dzieciakow/ndvb8)
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16185 razy,
ostatnio: 2022-06-26 18:36:37
Skomentuj artykuł:
Powrót