Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2014-02-24

Biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej

W dniach 21-23 luty odbył się biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Na miejscu biwakowym zgłosiło się 2 gromady zuchowe i 5 drużyn harcerskich. Najliczniejszą ekipą był patrol 52 WDH "Włóczykije".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W piątek wszystkie patrole przybyły przed wejście Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 na Gutwie o godzinie 17. Wszyscy uczestnicy rozłożyli swoje karimaty i śpiwory na sali gimnastycznej. Następnie w drużynach ćwiczyliśmy musztrę. Jednym poszło to szybko innym wolniej. Po zjedzeniu kolacji zostaliśmy podzieleni na harcerzy i zuchy. Harcerze wyszli na dwór i znowu ćwiczyli musztrę z druhem komendantem i druhem oboźnym. Uczyli się chodzić równo w marszu, dobrego ustawia się w szyku. Zuchy natomiast poznały musztrę zuchową którą prowadziłam oraz podstawową musztrę harcerską pod opieką druhny Dagmary. Zuchy oczywiście szybciej skończyli zajęcia i mogli chwilę się pobawić. Później razem ze "Czarnymi Stopami" wyruszyliśmy na obóz harcerski ucząc się pionierki, znaków patrolowych i obozowego życia. Kiedy film się skończył szybko przyszykowaliśmy się do spania i została ogłoszona cisza nocna.

W sobotę obudził nas gwizdek oboźnego i szybko przygotowaliśmy się do zaprawy porannej. Polegała ona na tym że tańczyliśmy zumbę prowadzoną przez druhnę Julkę i druhnę Paulinę. Uczestnikom oraz kadrze bardzo się spodobała taka forma zaprawy porannej. Po toalecie porannej i śniadaniu patrole udały się na bieg patrolowy. Nie odbyło się bez atrakcji. Na punktach sprawdzana była nasza wiedza z musztry, szyfrów, znaków patrolowych i umundurowania. Patrole musieli nagrać filmiki jak bardzo się cieszą z bycia harcerzami. Najszybciej z biegu patrolowego wróciła gromada zuchowa "Słoneczna Gromada" i jako pierwsi zjedli pyszny obiad. Czekając na resztę patrole odpoczywały i szykowały się do świeczkowiska. O 19 wspólnie z gościem z chorągwi druhną hm. Elżbietą Kubiec i harcerzami którzy już nie mogą uczestniczyć na co dzień w życiu naszego hufca siedliśmy przy wspólnym ogniu. Druhna Elżbieta Wręczyła ona Brązowy Krzyż Za Zasługi dla ZHP druhowi phm Tomaszowi Taborskiemu oraz Oznakę Chorągwianą "JODŁA" członkom 52 WDH "Włóczykije". Zuchy z Gromady Zuchowej "Słoneczna Gromada" oraz "Smerfne Skrzaty" dostali barwy drużyny tak samo jak harcerze z "Ignisa", "Huby", "Burzy". Zuchy ze "Słonecznej Gromady" złożyli także Obietnicę Zucha.

Dwie druhny zostały także przybocznymi. Później śpiewając piosenki dawaliśmy kartki z życzeniami z okazji Dnia Myśli Braterskiej które mieliśmy wykonać na zadanie przedrajdowe. O 24 oboźny zagwizdał na ciszę nocną. Nie obyło się bez karniaczków dla tych, którzy po całym dniu jeszcze się nie zmęczyli.

W niedzielę dzień powitaliśmy znowu zumbą która skończyła się na wesoło. Sprzątając i pakując swoje rzeczy szykowaliśmy się do apelu który był o 11. Jak zawsze zgubione rzeczy znajdowały swoich właścicieli a drużyny zostały nagrodzone. Zostały także ogłoszone wyniki konkursu na hufcowy kubek i konkurs fotograficzny. Na samym końcu wszyscy zaśpiewaliśmy sto lat dla drużynowego "Włóczykijów" druha Kamila który obchodził 17 urodziny. Większość osób po apelu zmyła się do domu a nieliczni zostali na akcji "Kret".

Mam wielką nadzieje że będziemy częściej pokazywać że jesteśmy zgranym hufcem oraz będziemy pokazywać braterstwo trzymając się wszyscy razem bez kłótni, faworyzacji i wywyższania :). Jeszcze raz chcę wszystkim zuchom, harcerzom, instruktorom i seniorom złożyć serdeczne życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

sam. Kinga "Nika" Zwada
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12188 razy,
ostatnio: 2022-07-07 18:44:32
Skomentuj artykuł:
Powrót