Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2014-05-13

SZANSA obchodziła Dzień Europy

Jak już kilkakrotnie informowaliśmy Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" wraz z partnerami z Rumunii, Hiszpanii, Włoch, Portugalii i Cypru realizuje projektu pt. „EUROPEAN CITIZEN TODAY” - w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” – Grundtvig, akcja Projekty Partnerskie Grundtviga.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
9 maja przypada Dzień Europy i z tej okazji „SZANSA” zorganizowała w Warsztacie Terapii Zajęciowej koncert rekreacyjny w wykonaniu znanego ostrowieckiego muzykoterapeuty Pana Marcina Walasa.

Koncert ten zrealizowany był w oparciu o schemat Mobilnej Rekreacji Muzycznej, a Pan Marcin Walas zagrał go na saksofonie. – powiedziała Małgorzata Checiak, instruktor w WTZ „SZANSA” odpowiedzialna za zorganizowanie koncertu – Uczestnicy koncertu reagowali spontanicznie, dźwięki saksofonu i obrazy wyświetlane przy użyciu projektora wywoływały na twarzach uczestników uśmiech i zadowolenie.

Podczas koncertu muzykoterapeuta miał za zadanie realizację kilku celów, a mianowicie:
- ujawnianie i odreagowanie negatywnych emocji uczestników;
- wyzwolenie potrzeby ekspresji;
- obniżenie poziomu lęku i wzmożonego napięcia mięśniowego;
- uwrażliwienie kulturowe, wykorzystanie łatwego muzykowania perkusyjnego;
nauczanie wspomaganych muzyką form rekreacji (aktywności i relaksu).

Należy nadmienić, że nasi podopieczni brali czynny udział w koncercie, gdzie akompaniowali przy pomocy prostych instrumentów perkusyjnych, cele koncertu zostały zrealizowane.

Chcemy podkreślić, że współpraca z Panem Marcinem Walasem jest nawiązania od kilku lat – powiedział Robert Rogala, kierownik WTZ „SZANSA” - Jego koncerty odbywają się cyklicznie i cieszą się powodzeniem u naszych podopiecznych.

Po koncercie w bardzo dobrym nastroju zamiast tradycyjnego śniadania „SZANSA” zorganizowała grilla integracyjnego z okazji Dnia Europy. Uczestnicy mogli oprócz kiełbasy z grilla mogli spożyć przygotowany w ramach terapii zajęciowej na pracowni gospodarstwa domowego w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej bigos i herbatę z miętą.

Członkowie Stowarzyszenia „SZANSA” serdecznie dziękują Panu Marcinowi za włączenie się w realizację Projektu „European Citizen Today” – powiedział Remigiusz Woźniak, koordynator Projektu „Grundtvig” - Szczególnie za poświęcony czas i zagranie tego koncertu, który przyczynił się do przekazania dodatniego ładunku energii i pozytywnie wpłynął na rozwój psychofizyczny uczestników zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA”.

Jak zwykle bardzo bogatą galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.szansa.onecik.pl. oraz portalach społecznościowych, na których „SZANSA” mocno istnieje.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9624 razy,
ostatnio: 2022-07-07 17:54:39
Skomentuj artykuł:
Powrót