Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2014-01-31

SZANSA szusowała na zawodach narciarskich

W dniu 28 stycznia 2014 roku w Bodzentynie odbył się drugi etap Świętokrzyskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2014. Z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” na narciarstwo alpejskie zakwalifikowało się aż pięciu zawodników.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W czasie Igrzysk odbyły się już rywalizacje zawodników w dyscyplinach: narciarstwo zjazdowe; narciarstwo biegowe; bieg na rakietach śnieżnych. – powiedział Remigiusz Woźniak, Przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSY”. – A w kwietniu odbędzie się jeszcze turniej w hokeju halowym w Jędrzejowie.

Zawody, które odbyły się w Bodzentynie były eliminacjami do zawodów ogólnopolskich. Panowała prawdziwa zimowa, można by rzecz bajkowa sceneria przepięknych Gór Świętokrzyskich.

Ze względu na warunki jakie mieliśmy odbyły się tylko treningi na sucho, żeby zawodnicy mogli przygotować swój organizm do wysiłku. – powiedział Piotr Jakubowski, trener „SZANSY” - Wszyscy nasi zawodnicy przejechali slalom gigant poprawnie, nie omijając żadnej bramki.

Nasi narciarze po preeliminacjach trafili do odpowiednich grup sprawnościowych. Okazało się, że Marcin Dunal i Paweł Dunal mają prawie identyczne czasy i zakwalifikowali się do jednej, najmocniejszej grupy, najlepiej jeżdżących w województwie narciarzy. – powiedział Tomasz Przybysławski, trener „SZANSY” – Pozostali zawodnicy trafili do różnych grup z dużymi szansami na zdobycie kwalifikacji do zawodów ogólnopolskich.

Miejsca zawodników „SZANSY”:
Złoto zdobył Paweł Menducki. Srebrny medal zdobył Robert Kozłowski. Brązowe medale zdobyli Marcin Dunal, Krzysztof Kaczmarski. Czwarte miejsce zajął Paweł Dunal.

Teraz Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” oczekuje na pozytywne losowanie medalistów, którzy będą zakwalifikowani na zawody ogólnopolskie w biegach na rakietach śnieżnych i narciarstwie zjazdowym.

Reprezentacja Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" działającego przy Stowarzyszeniu "SZANSA". Stoją od lewej: Remigiusz Woźniak (Kierownik Ekipy)) Krzysztof Kaczmarski, Paweł Dunal, Robert Kozłowski, Marcin Dunal, Paweł Menducki, Tomasz Przybysławski (trener), Piotr Jakubowski (trener).
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 14226 razy,
ostatnio: 2022-06-26 18:22:53
Skomentuj artykuł:
Powrót