Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-12-23

Doczekali się pieniędzy


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Byli pracownicy Odlewni Ostrowieckich mają otrzymać w poniedziałek pieniądze za tzw. odszkodowania.


    Wszystko wskazuje, że syndyk odlewni dotrzyma słowa danego byłej załodze odlewni przed kilkoma tygodniami.


    Jesienią walcownicy otrzymali (pożyczka z funduszu) zaległe wynagrodzenia i odprawy. Kolejną ratę mieli otrzymać jeszcze w tym roku. W piątek po południu dowiedzieliśmy się od Stanisława Podgórnego, głównego księgowego Odlewni Ostrowieckich w upadłości, że pieniądze na wypłaty są już w banku i pracownicy będą je mogli odebrać w poniedziałek. Każdy z byłych odlewników otrzyma do ręki po 450 zł. Kolejnej puli pieniędzy mogą się spodziewać na przełomie stycznia i lutego 2004 roku. Część byłych odlewników pracuje na terenie starego zakładu w nowo powstałej spółce, ale część zarejestrowana jest w Powiatowym Urzędzie Pracy. Właśnie ta grupa osób bardzo liczyła na ten przedświąteczny zastrzyk finansowy.


    Na pieniądze od syndyka czekają też byli pracownicy zakładu walcowni.


    Przed dwoma laty otrzymali oni odprawy i odszkodowania. Pozostałych należności jeszcze nie dostali, tyle, że syndyk walcowni, nie bardzo ma z czego zapłacić zwolnionym pracownikom, bo walcownie nie posiadały praktycznie majątku.


    W czwartek grupa byłych walcowników przyszła pod dawny zakład z nadzieją, że uzyskają informacje, kiedy i na jakie pieniądze mogą liczyć.


    Ponieważ tego dnia nie zastali syndyka, prosto ze starej huty przyszli do redakcji, prosząc nas, abyśmy w ich imieniu zwrócili się do syndyka o spotkanie. Mec. Bogumił Rup zaproponował spotkanie w poniedziałek, 29 grudnia o godz. 13.00 przed budynkiem walcowni dużej.
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15796 razy,
ostatnio: 2020-08-11 04:25:06
Skomentuj artykuł:
Powrót