Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-12-23

Nie przegap szansy

Oferta dla bezrobotnych


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Stu młodych mieszkańców Ostrowca otrzymało szansę uczestniczenia w projekcie unijnym związanym z budową własnej ścieżki kariery zawodowej.


    Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu, jako jeden z pięćdziesięciu urzędów w kraju, został objęty programem aktywizacji młodzieży. Wspólnie z konsorcjum doradczo-szkoleniowym działającym pod patronatem firmy IMCConsulting Ltd. będzie on realizował unijny projekt "Pomoc dla młodzieżyposzukującej pracy - alternatywa".


    Projekt ten finansowany jest ze środków PHARE 2001 Spójność Społeczna i Gospodarcza - Rozwój Zasobów Ludzkich, a nadzór nad nim sprawuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.


    -Zależy nam, aby do uczestnictwa w projekcie wyselekcjonować najlepszą naszą młodzież, osoby które chcą skorzystać z szansy podniesienia kwalifikacji zawodowych i zdobycia pracy mówi Jerzy Stupnicki kierownik PUP w Ostrowcu.


    Małgorzata Rotmańska i Agnieszka Chuchała, doradczynie zawodowe w ostrowieckim urzędzie pracy podkreślają, że głównym celem tego programu jest wsparcie młodzieży poszukującej pracy. Oferta skierowana jest do osób w wieku od 18 do 26 lat z minimum średnim wykształceniem. Sam projekt realizowany będzie w trzech etapach. Najpierw doradcy zawodowi wyselekcjonują kandydatki oraz kandydatów, wspólnie z nimi przygotują indywidualne plany działania, dotyczące budowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Drugi etap obejmuje samo szkolenie, przy czym każda z osób będzie mogła wybrać kierunek szkolenia z listy organizowanych kursów. Ostatni etap związany jest z wdrożeniem uczestników programu do pracy lub też pomocą w okresie rozpoczęcia działalności gospodarczej.


    -To pierwszy taki program pilotażowy na tak dużą skalę podkreślają doradczynie zawodowe.


    Rozpocznie się on w marcu i potrwa do września.


    Z uwagi na dużą liczbę osób będziemy go realizować w dwóch turach: od stycznia do kwietnia i od kwietnia do września. Jego uczestnicy otrzymają stypendia i ubezpieczenie na okres szkolenia.


    Kierunki kształcenia opierać się będą na prognozach rynku pracy, przy czym każdy uczestnik otrzyma sporą wiedzę informatyczną.


    Np. jeśli będziemy przygotowywać księgowe, to będzie to księgowość komputerowa.


    Generalnie poprzez uczestnictwo w projekcie młodzi ludzie, którzy mają kłopoty ze znalezieniem pracy będą mogli poznać swoje mocne, jak i słabe strony oraz zdobyć umiejętności przydatne w uzyskaniu zatrudnienia.


    Do tej pory wybrano już 30 osób.


    Kolejny dzień rekrutacji wyznaczono na wtorek 22 grudnia. Wszyscy chętni powinni zgłosić się do pracownic pionu doradztwa zawodowego, pokoje nr 27 i 28 na pierwszym piętrze budynku PUP. Informacje telefoniczne uzyskać można pod numerami: 26 54 208/9 wew. 281.


    (fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17303 razy,
ostatnio: 2020-07-09 02:10:29
Skomentuj artykuł:
Powrót