Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-02-16

Policyjne "Walentynki"

    Już po raz drugi, w ciągu ostatnich trzech miesięcy policjanci z "drogówki" wręczali piratom drogowym naklejki zamiast mandatów. W grudniu, kierowcy nie stosujący się do przepisów drogowych otrzymywali "Mikołajkowe Aniołki". Tym razem, w Dniu Zakochanych kontrolowani kierowcy dostawali naklejki z napisem "Chwyć za serce".


    Zorganizowana 14 lutego akcja, przebiegająca pod hasłem "Predkość uratuj życie swojej kochanej osoby" - miała na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie powoduja drogowi piraci. Zagrażają oni nie tylko innym użytkownikom dróg, a przede wszystkim narażajż zdrowie i życie najbliższych osób, które często siedzą obok kierującego.


    Ostrowieccy policjanci w ciągu ośmiu godzin skontrolowali 59 kierowców, ujawniając 58 wykroczeń. Dwudziestu dziewięciu kierowców odebrało od policjantów serduszka. Osiemnastu nie mogło skorzystac z ulgowego traktowania. W sposób drastyczny złamali przepisy, za co zostali ukarani mandatem.


    Jeden z kierowców, który nie zastosował sie do sygnalizacji świetlnej i przekroczył skrzyżowanie na czerwonym świetle - odmówił przyjęcia mandatu karnego. Jego sprawa bedzie rozpatrywana przez Kolegium ds. Wykroczeń.


    Warto dodać, iż nadmierna prędkość, to przyczyna ponad. 30 proc. ubiegłorocznych wypadków. Aby zdyscyplinować kierowców i zmusić do ostrożniejszej jazdy policjanci będą organizowali kolejne akcje na drogach.


    W piątek przeprowadzono jedną z nich pod kryptonimem "Pomniar". O jej wynikach poinformujemy w przyszłym tygodniu.
/ m /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31446 razy,
ostatnio: 2020-08-05 19:35:19
Skomentuj artykuł:
Powrót