Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2000-12-10

Aniołki zamiast mandatu

7 grudnia na drogach, m.in. powiatu ostrowieckiego, przeprowadzona została przez policję akcja pod hasłem "Prędkość - mikołajkowe aniołki". Kierowcy nie przestrzegający przepisów otrzymywali w tym dniu zamiast mandatu - nalepki z wizerunkiem aniołka.
Jak poinformowała nas Ewa Malowańska, rzecznik prasowy ostrowieckiej KPP, zatrzymano w tym dniu ponad 60 kierowców łamiących przepisy, najczęściej jadących z nadmierną prędkością. Rekordzista, kierowca z Warszawy, zatrzymany na drodze krajowej nr 9 miał na liczniku 140km. Za takie wykroczenie, zgodnie z obowiązującym (od 1 listopada) taryfikatorem, zapłaciłby 500zł, nie mówiąc o karnych punktach. Tym razem otrzymał "aniołka", ku przestrodze. Taki obrót sprawy wprawił go w prawdziwe osłupienie.
Wśród zatrzymanych siódmego grudnia kierowców policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili ankietę dotyczącą skuteczności kar restrykcyjnych. Zdecydowana większość ankietowanych opowiedziała się za stosowaniem upomnień i pouczeń, uznając je za bardziej skuteczne od mandatów.
/ m /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 43747 razy,
ostatnio: 2020-07-11 01:05:34
Skomentuj artykuł:
Powrót