Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-12-02

Propozycja przez komórkę


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      -Mam zastrzeżony numer telefonu komórkowego -opowiada pan Waldemar z Ćmielowa. -Płacę za to operatorowi kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Dzięki temu mój numer mają jedynie te osoby, którym ja go udostępniam. No i pewnego dnia mój dobry nastrój w tej kwestii prysł.


    -"Moje gratulacje! Wygrał pan wycieczkę na Karaiby" -usłyszałem komunikat z komórki. Ale ja mam zastrzeżony numer. Skąd pan go zna? -pytam rozmówcę.


    Nie uzyskałem odpowiedzi, rozmówca wyłączył telefon. Moja komórka wyświetliła mi warszawski numer abonenta.


    Dzwonię do operatora z prośbą o podanie mi nazwiska osoby, z którą rozmawiałem. Niestety, obowiązuje nas ochrona danych osobowych. Operator zasłonił się przepisami stosownej ustawy.


    Tłumaczę więc mu, że przecież płacę za to, że mam numer zastrzeżony, więc jakim cudem znają go w firmie zajmującej się turystyką? Myśmy sprzedali wszystkie numery komórek naszych abonentów. Tego ustawa nie zabrania - odpowiedzieli mi.


    Pan Waldemar zadzwonił na numer, który mu się wyświetlił. Wtedy otrzymał drugą część komunikatu.


    -"Otrzymałeś voucher na tygodniowy wypoczynek w Condominium International. Sprawdź gdzie. Zadzwoń na nr 6525700 i podaj kod dostępu SL 69".


    Tę wiadomość otrzymywałem co chwilę.


    Aż się zdenerwowałem i posłałem mu "wiąchę". Wtedy odpowiedział mi krótko: Za pana dane myśmy zapłacili i możemy nimi dowolnie dysponować.


    -Jak tak można? -pyta pan Waldemar.


    -Jeśli pan poda swój pesel i dokładny adres, to firma w ciągu dwóch tygodni przyśle kuriera, który zainkasuje 2.300 złotych i zostawi dokumenty na pobyt na Karaibach. Tylko podróż będzie pan musiał sam opłacić.


    -A koszty pobytu? -zapytał pan Waldemar.


    -Dostanie pan fakturę na 10 tys. złotych, ale to będzie płatność rozłożona na przyjazne raty.


    Zaczęło się od gratulacji, a potem stopniowo zupa się wylewała. I pomyśleć, jakie jeszcze propozycje można zrobić łatwowiernym ludziom posiadającym telefony komórkowe? Wystarczy znać numer ich komórki.


    (ż)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15894 razy,
ostatnio: 2020-07-11 22:11:22
Skomentuj artykuł:
Powrót