Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-12-17

"Solidarność" oburzona wystąpieniami prezydenta!


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Waldemar Bartosz: "Jan Szostak pomówił nasz związek. . . "


      -"Solidarność" oburzona jest wystąpieniami prezydenta Ostrowca na konferencjach prasowych.


    -Wypowiedzi prezydenta Jana Szostaka oceniające działalność związków zawodowych oraz grup zawodowych i społecznych z terenu miasta, moim zdaniem, z dwóch powodów urągają zarówno pełnionej przez niego funkcji, jak i obowiązującemu systemowi prawnemu - mówi przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność", Waldemar Bartosz. -Prezydent sformułował pod adresem protestujących w sposób legalny hutników zarzut, że w trakcie demonstracji pod Urzędem Miasta niektórzy z nich byli w stanie nietrzeźwości w związku z tym popełnili wykroczenie. Występuje również, jak już wspomniałem, przeciwko innym grupom, zarzucając im czyny zupełnie nie mające pokr ycia w rzeczywistości.


    -Członkowie związku czują się skrzywdzeni przez prezydenta. Jego wypowiedzi, to zwykłe pomówienia, które po pier wsze stanowią przekroczenie prawa, po drugie nie przystoją osobie publicznej. Świadczą o tym dobitnie głosy oburzonych hutników na Walnym Zebraniu Delegatów Międzyzakładowej Komisji NSZZ "Solidarność" Huty Ostrowiec.


    -Uważam, że zarówno nasz, jak i pozostałe związki nie będą w tej sprawie milczeć. Dla "Solidarności" ważne jest, aby nie naruszyć pewnej stabilności życia społecznego w mieście, ale sądzę, że w stosunku do prezydenta powinny jednak być z naszej strony uruchomione środki prawne. Zresztą, nasi prawnicy z Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "S" badają obecnie sprawę bezpodstawnego i nieuzasadnionego ataku prezydenta przeciwko hutnikom i mającym prawny status związkom zawodowym. Wszystko wskazuje na to, że skierują zawiadomienie do prokuratur y ze stosownymi zarzutami w stosunku do praktyk stosowanych przez prezydenta Szostaka.


    Dariusz Kisiel
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13895 razy,
ostatnio: 2020-07-11 22:11:23
Skomentuj artykuł:
Powrót