Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-11-25

Młodzi politycy naszego miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      W dniach od 5 do 9 listopada 2003 roku odbyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci" we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera wizyta studyjna w Polsce liderów opozycyjnych białoruskich młodzieżowych organizacji politycznych. Uczestniczyło w niej ze strony Białorusi 30 przedstawicieli formacji: Młodzi Demokraci, Młody Front oraz Młodzieżowa Frakcja Białoruskiego Frontu Narodowego. Polskę reprezentowało 16 najbardziej aktywnych członków Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci ", po jednym każdego województwa. W tej elitarnej grupie znalazł się również Grzegorz Górniak, mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, przewodniczący Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" w powiecie ostrowieckim i zarazem sekretar z Platformy Obywatelskiej Powiatu Ostrowieckiego.


    Uczestnicy wysłuchali prelekcji przewodniczącego Fundacji Konrada Adenauera, Bernharda Vogela-byłego premiera Turyngii oraz Sekretarza Generalnego Platformy Obywatelskiej, Pawła Piskorskiego, która dała początek dyskusji poświęconej stosunkom polsko-białoruskim w aspekcie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.


    W ramach programu pobytu w Polsce młodzi Białorusini spotkali się czołowymi politykami Platformy Obywatelskiej (Andrzej Olechowski, Bronisław Komorowski), organizacji pozarządowych (Jakub Wygnański -Stowarzyszenie "Klon/Jawor") i mediów ("Rzeczpospolita", RMF), urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich Trybunału Konstytucyjnego oraz ze swoimi rówieśnikami ze Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci". Uczestnicy konferencji zobowiązali się do nawiązania stałych kontaktów roboczych już pomiędzy przedstawicielami poszczególnych województw w obu krajach. Reprezentacja na konferencji przedstawiciela z Ostrowca Świętokrzyskiego, Grzegorza Górniaka , rokuje, iż następne spotkanie delegacją z Białorusi odbędzie się w naszym mieście.


   
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16746 razy,
ostatnio: 2020-07-14 20:33:01
Skomentuj artykuł:
Powrót