Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-11-25

Nadzieje na miejsca pracy


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Rośnie zainteresowanie pracodawców z terenu Ostrowca pożyczkami i kredytami z biura pracy. To dobry prognostyk, bowiem pieniądze te przełożą się w najbliższych miesiącach na nowe miejsca pracy.


    -Do końca października otrzymaliśmy 20 wniosków o przyznanie pożyczek lub kredytów. Z satysfakcją obserwujemy coraz większe zainteresowanie pożyczkami zarówno ze strony osób bezrobotnych, jak i pracodawców -mówi Jerzy Stupnicki , kierownik PUP w Ostrowcu. -Codziennie pobieranych jest kilka egzemplarzy druków.


    Nie wszystkie do nas już wróciły.


    Zdajemy sobie sprawę, że wypełnienie formularzy może stanowić problem dla niektórych osób. Zapewne jeszcze większym problemem jest dla naszych partnerów zabezpieczenie pożyczki.


    Powiatowy Urząd Pracy przeznaczył w tym roku na pożyczki dla osób bezrobotnych i kredyty dla firm planujących stworzenie nowych stanowisk pracy, około 2 mln zł! W ubiegły poniedziałek kierownik urzędu rozmawiał z pracodawcą, który stara się o uzyskanie 500 tys. zł na utworzenie 15 nowych stanowisk pracy.


    -Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że jest to rzetelny pracodawca z terenu Ostrowca i wszystko wskazuje, że niebawem podpiszemy z nim umowę - dodaje Jerzy Stupnicki.


    (fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16030 razy,
ostatnio: 2020-07-09 23:40:43
Skomentuj artykuł:
Powrót