Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-04-08

Dziewczynek nie będzie?


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Policja zlikwidowała agencję towarzyską


      Pod koniec marca ostrowieccy policjanci dokonali zatrzymania osób podejrzewanych o prowadzenie nielegalnej agencji towarzyskiej. Działała ona na terenie Ostrowca, choć pod szyldem innej, legalnie zarejestrowanej firmy.


    Agencja zatrudniała około 15 dziewczyn z całej Polski, a także Ukrainki. Jak podała policja, kobiety, w różnym wieku, świadczyły usługi na miejscu, czyli w siedzibie firmy lub były dowożone do klientów. Za usługę pobierały od 100 do 150 złotych. Ich ochroniarzem, a jednocześnie sutenerem i prezesem firmy w jednej osobie był mężczyzna spoza Ostrowca.


    Swe pełnomocnictwa powierzył on dwóm miejscowym, jeden to mieszkaniec z Ostrowca, a drugi gminy Bodzechów.


    -Obecnie przesłuchujemy osoby związane z tą agencją - mówi zastępca komendanta powiatowego policji w Ostrowcu, Andrzej Gablewski. Na razie czynności przeprowadziliśmy z kilkoma kobietami, są bowiem trudności z ich wezwaniem, bo pochodzą z różnych stron Polski. Dotychczas zatrzymaliśmy dwóch mężczyzn, prezes firmy na razie jest nieuchwytny.


    Komendant Gablewski dodaje, że policji nie interesują listy z nazwiskami gości agencji, bowiem korzystanie z usług dziewczyn nie jest karalne, choć moralnie naganne.


    Agencja rzekomo działała m. in. na terenie posesji jednego z ostrowiaków, znanego z działalności politycznej.


    -To są jakieś bzdury -twierdzi nasz rozmówca. Według mnie, żadnej agencji nigdy nie było. Firma zajmująca się działalnością hotelarsko-transportowo-budowlaną wynajmowała u mnie lokale legalnie. Jednak zaznaczam, że od 3 miesięcy nie płacili czynszu. W lokalach nie było prądu ani wody. Ja żadnych dziewczyn tam nie widziałem. Nie było też na mojej posesji policji.


    Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dwóch zatrzymanych mężczyzn zostało przez sąd tymczasowy aresztowanych na okres 3 miesięcy pod zarzutem popełnienia przestępstw z art. 204 par. 1 i 2 Kodeksu karnego (nakłanianie do nierządu i czerpanie z niego korzyści).


    Sprawa jest rozwojowa. Należy się spodziewać dalszych aresztowań.


    (m, w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18487 razy,
ostatnio: 2020-05-27 07:59:52
Skomentuj artykuł:
Powrót