Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-03-24

Rusza rewitalizacja


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Prawdopodobnie w środę, 23 marca ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji drogowych na obszarze starej huty i ul. Kilińskiego.


    Po 61 dniach, czyli około 24 maja nastąpi otwarcie ofert i wybór wykonawcy inwestycji w ramach pierwszego etapu rewitalizacji obszarów poprzemysłowych Ostrowca.


    O przygotowaniach do tej największej tegorocznej inwestycji w Ostrowcu informował radnych, członków komisji rozwoju miasta, wiceprezydent Jarosław Wilczyński. Wszystkie tzw. prace przygotowawcze zostały już wykonane. Komisja europejska zatwierdziła dokumentację techniczną planowanych zadań. Gmina posiada już zezwolenia na budowę nowych dróg. Lada dzień decyzję dotyczącą modernizacji ul. Kilińskiego otrzyma powiat. Od środy rozpocznie pracę komisja przetargowa. Warto dodać, że wszelkie kwestie związane z budową dróg, w imieniu inwestora, czyli gminy, koordynować będzie tzw. manager projektu, wybrany jesienią ubiegłego roku.


    -Jeszcze w tym miesiącu rozpoczynamy prace związanie z przygotowaniem programu nazywanego roboczo drugim etapem rewitalizacji obszaru dawnego starego zakładu huty i Częstocic -poinformował wiceprezydent Jarosław Wilczyński. -Powołany zostanie międzywydziałowy zespół pod przewodnictwem Marka Nowaka.


    Do prac nad tym programem zapraszamy instytucje, firmy z terenu starego zakładu, wspólnoty mieszkaniowe z cukrowni, czyli te osoby i podmioty, które związane są z tym terenem i korzystać będą z nowych inwestycji bądź rozwiązań.


    Warto dodać, że gmina zamierza ubiegać się o środki rządowe i unijne z tzw. pakietu trzeciego, przeznaczone dla rewitalizacji dawnych terenów wojskowych bądź przemysłowych.


    Z tego pakietu mogą być współfinansowane nie tylko zamierzenia związane z budową infrastruktury, ale także zadania o charakterze społecznym.


    K. Florys
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18960 razy,
ostatnio: 2020-06-01 05:37:50
Skomentuj artykuł:
Powrót