Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-09-19

KPS WSBiP Ostrowiec - KPSK Stal Mielec 1:3

W towarzyskim meczu siatkarskim uświetniającym obchody 5-kecie istnienia klubu KPS WSBiP Ostrowiec (II liga) uległ w Ostrowcu brązowym medalistkom Mistrzostw Polski mieleckiej Stali 1:3 (21:25, 28:26, 13:25, 21:25). Był to pierwszy akcent uroczystości związanych z obchodami jubileuszu.
Z bardzo dobrej strony w meczu z drużyną I ligi serii A pokazały się nowe nabytki WSBiP. Iwona Kosiorowska, Anna Dudek i Anna Wiśniewska oraz wychowanka ostrowieckiego klubu Ksenia Maj grały bez respektu dla utytułowanych rywalek. Szczególnie gra tej pierwszej mogła przypaść do gustu widzów zgromadzonych w hali MOSiR.

W pierwszym secie od początku kilku punktową przewagę uzyskały siatkarki Stali i do końca kontrolowały przebieg gry. Drugi set rozpoczął się nieoczekiwanie od przewagi gospodyń. Co prawda mielczanki doprowadziły do remisu 15:15, a później wyszły na prowadzenie 20:18, ale skuteczny finisz ambitnie grających gospodyń (dwie obronione piłki setowe) dały ostrowczankom zwycięski set z dużo wyżej notowanymi rywalkami. Trzeci set przebiegał bez historii. Rozkojarzone niespodziewanym zwycięstwem w poprzednim secie siatkarki WSBiP oddały kolejną partię bez walki. Czwarty set przypominał przebiegiem pierwszy i zakończył się takim samym wynikiem.

Mimo porażki ostrowczanki pokazały bardzo dobrą grę z medalistkami Mistrzostw Polski, grę, która napawa kibiców siatkówki w Ostrowcu optymizmem przed zbliżającym się II-ligowym sezonem.