Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-08-12

Będziemy walczyć o awans do 1. ligi serii B


Drugoligowe siatkarki AZS WSBiP Ostrowiec chcą w nadchodzącym sezonie walczyć o awans do serii B. W czwartek zespół spotkał się na pierwszym treningu.

- Skład jest dosyć mocny, więc nie powinniśmy mieć problemów z osiągnięciem tego celu - zapowiada trener Andrzej Zborowski. W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział 11 zawodniczek. Zabrakło jedynie nowo pozyskanej rozgrywającej 19-letniej Anny Wiśniewskiej, która dopiero w środę wraca z zagranicy. Od przyszłego tygodnia drużyna rozpoczyna obóz dochodzeniowy na własnych obiektach.

- Treningi będą dwa razy dziennie. Rano popracujemy w terenie nad siłą, a po południu w hali nad techniką - mówi szkoleniowiec WSBiP. W trakcie przygotowań planowane są także kilka sparingów z drużynami z regionu oraz udział w Akademickich Mistrzostwach Polski (od 30 sierpnia do 2 września w Lublinie) i zorganizowanie turnieju w Ostrowcu (17-18 września).

Pierwszy mecz ligowy siatkarki WSBiP rozegrają 2 października z Armaturą Kraków. Wcześniej ruszają rozgrywki Pucharu Polski, ale zespół z Ostrowca nie weźmie w nich udziału.
/pkrol/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 5747 razy,
ostatnio: 2020-04-06 05:38:06
Skomentuj artykuł:
Powrót