Plan komunikacji

      Komunikacja Ostrowca z resztą świata jest bardzo rozwinięta. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 9 (E 371) z Radomia, przez Rzeszów do przejścia granicznego w Barwinku oraz droga nr 42 łącząca Ostrowiec ze Skarżyskiem Kamienną i Starachowicami oraz łącząca drogę krajową nr 7 (Kraków-Warszawa-Gdańsk) z drogą krajową nr 74 (Łódź-Kielce-przejście graniczne z Ukrainą).

      Przez Ostrowiec Św. przebiega linia kolejowa łącząca węzeł kolejowy w Skarżysku-Kamiennej z Tarnobrzegiem, Rzeszowem i Przemyślem.

      Działa firma PKS obsługująca kursy autobusowe na krótkich oraz dalekich dystansach, z własnym dworcem oraz taborem.

      Komunikację miejską wraz z okolicznymi miejscowościami zapewnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji (MPK). Na kolejnych stronach można znaleźć rozkłady jazdy poszczególnych przewoźników.

      Na rynku lokalnym działa kilka korporacji taxi, oraz prywatni przewoźnicy krajowi i międzynarodowi zarówno osób jak i towarów.

      Poniżej znajduje się schemat komunikacji miejskiej w Ostrowcu. Chcąc z niego w pełni korzystać, należy otworzyć powiększoną mapkę, klikając na poniższym linku (wielkość: 150kb). Można ją również zapisać na dysku i oglądać w programie graficznym w większym powiększeniu.

Ostrowiec na mapie Polski

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 176       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij